Přihlášen: neznámý
přihlášení registrace uživatelé mailbox benchrest.cz
 
Témata

Sponzoři benchrest.cz

Výrobci BR vybavení
 
Téma - Liga  
 Rozhodčí I. třídy? Snad raději ne! 
 


admin16.10.2005 - 19:34:58
 
Jeden veselej a druhej je smutnej (Divokej Bill)
Na závody v Josefově dole jsem byl po brutální kritice Zdeňka Jeřábka docela zvědavý. Očekával jsem, že člověk, který se honosí titulem rozhodčího I. třídy, se po zdrcující kritice 10. kola Středočeské oblastní ligy vynasnaží, aby všem dokázal, že má na takto podanou kritiku nárok a vše bude probíhat bez jakéhokoliv zádrhelu a s hodnocením terčů tak přesným, že nepřipustí jediný protest. Ovšem opak byl pravdou.

Zdeněk se (co jsem si všiml) s nikým nebavil a nevšiml jsem si ani, že by někoho z příchozích pozdravil. To bylo první čeho jsem si všiml a rozhodně jsem z toho neměl dobrý pocit. Ať už jsem s někým ve sporu nebo jsem uražený, rozhodně to neznamená, že se s dotyčným (natož se všemi které jsem potenciálně mohl naštvat) přestanu zdravit, zvláště tehdy, když je pozvu na závod. Pokud se někdo hodlá chovat takovýmto způsobem, ať raději na závody nechodí. Startovné pro něj mohou vybrat i jiní a alespoň nebude ostatním kazit závod.

Při "bojovém rozdílení" jsme se ani nedozvěděli kdo je hlavní rozhodčí a že Zdeněk Jeřábek bude skórovat. Ve své samolibosti se vykašlal na osvědčený a mezi střelci benchrestu uznávaný mechanismus hodnocení sporných zásahů a spolehl se jen na své oko rozhodčího I. třídy, dokonce ani vstřely nekalibroval. Po prvních dvou rundách - to je po vyhodnocení prvních dvanácti terčů mi to nedalo a ještě s několika střelci jsme si jím vyhodnocené terče prohlédli.

Protože jsme nemohli použít zásuvný kalibr (zásuvný kalibr je poslední instance a nelze jej zasunout dvakrát), použili jsme optický kalibr a z těchto dvanácti terčů byl okamžitě podán protest na pět terčů, na některých i na několik zásahů. Je to smutné, ale všechny protesty byly oprávněné. Jak si vůbec takovýhle člověk může dovolit kritizovat hodnocení jiným rozhodčím? A ještě téměř potopit celou jigu a rozeštvat střeleckou komunitu benchresťáků? No můžete to komentovat :-)

Na závěr se Zdeněk opět zachoval jako s prominutím "totální kokot" (sám jsem stanovil, že zde nemají co dělat sprostá slova ani osobní útoky ale neumím to nazvat jinak a kromě toho, na hrubý pytel hrubá záplata) a předal Mírovi Kopťárovi pohár za druhé místo v celkovém pořadí Středočeské oblastní ligy a to i přes to, že

1. od ligy se distancoval spolu s celým klubem SSK COSMANOS
2. liga ještě neskončila
3. vzdal se funkce sekretáře ligy, takže podle mě nemá nárok něco předávat
4. výsledek spočítal pouze ze čtyř nejlepších výsledků což odporuje pravidlům ligy pro tento rok.

Musím říct, že tento závěr byl (nejen pro mě) takový šok, že se nikdo z nás nezmohl na jakoukoliv okamžitou reakci.

Chvilku po ukončení jsme spolu s Mírou Peikerem a Láďou Ningerem chtěli od Zdeňka vysvětlení jak to bylo myšleno a jaké důvody ho k tomuto vedly. Dozvěděli jsme se však jen to, že Zdeněk nemá čas a že benchrest pro něj skončil. Názor na celou záležitost ať si udělá každý sám.

Pohár, který Zdeněk Jeřábek předal Mírovi Kopťárovi, Míra vrátí pořadatelům Středočeské oblastní ligy, protože (naprosto oprávněně) neuznává Jeřábkem prezentovaný způsob hodnocení odporující pravidlům a propozicím Středočeské oblastní ligy. Pohár bude předán po vyhodnocení celé ligy druhému střelci v pořadí podle propozic schválených před začátkem ligy.

Musím ještě poznamenat, že mi bylo dost líto Pepy Šenkýře, který celou vzniklou situaci nese velice těžce a vyčítá si, že celý spor vlastně vyvolal on svým příspěvkem ohledně vyhodnocování při desátém kole ligy v Malém újezdě. Myslím si Pepo, že si nemáš co vyčítat. Každý má právo na svůj názor a každý má právo jej veřejně prezentovat. Navíc Tvůj příspěvek byl naprosto korektní a v podstatě směřoval ke zlepšení nejasností při vyhodnocování terčů. Jen ať je takových příspěvků (které mají snahu o jakékoliv zlepšení) víc. To, co udělal Jeřábek by podle mě udělal stejně a způsob jakým to udělal vypovídá o tom, že nemá smysl s ním o čemkoliv diskutovat. On vlastně ani jakoukoliv diskusi nepřipouští s odkazem na nedostatek času a s tím, že benchrest u něj skončil.

 
 
soukromá zprávareagovat  
 

pegas17.10.2005 - 20:11:28
 
Kapitán Flint
Reaguji na článek admina, s kterým se ztotožňuji,protože to co předvedl svým chováním básník zpěvů sákurských se snad ani nedá popsat. Myslím,že až se bude vracet ze střílení kolem blázince ať se podívá do čeho půjde on a nikoho ať neposílá tam kam patří. To jsi se nestyděl ty nabubřelý dube takhle osočovat štvát řvát a dělat zle,když jsi dělal stejné chyby navíc s lahvinkou pivečka v ručce při vyhodnocování terčů. Doufám,že se Všem omluvíš(jinou šanci nemáš) a toto faux paux bezemociálně vysvětlíš. Nikdo oTvém samolibém jednání ani z řad tvých mlčenlivých členů TVÉHO klubu o ničem navěděl,jen mlčenlivě klopili hlavy a nejsem dalek pravdy STYDĚLI SE . Byl bych rád,kdyby někdo z členů napsal svoje stanovisko,nebo jsou chromí,slepí a hluší? To co jste hoši od Lesní skály předvedli prostřednictvím SVÉHO patriarchy při posledních závodech uráží každého slušného člověka-doufám,že k nim patříte-tak diskutujte! Od Vašeho básníka nečekáme nic jiného než omluvu,která bude již posledním výškrabem kapitána Flinta. pegas

 
 
soukromá zprávareagovat  
 

Shiva21.10.2005 - 01:02:55
 
Všeobecně
TO: pegas
Pravda, musím souhlasit s tím co bylo napsáno. Je mi to líto, ale je to tak. Po třech letech handrkování a snahy o přijetí mezinárodních pravidel se nám podaří se shodnout a účastnit se i mezinárodního dění, je jeden člověk schopen celou práci obrátit v niveč.
Věřím, že v kritice plnění úmluv mezi třemi kluby, či vyhodnocování terčů, měl jistě podporu ostatních členů, ale zkratovité jednání, jak ohledně ligy tak i posledního závodu v JD, padá na jeho hlavu.
Někdo si myslí, že jsem to přehnal s otitulováním "kokot", ale po pravdě řečeno, že jestli si někdo myslel, že to bylo neoprávněné, tak po neděli bych asi volil ještě horší.

Nemyslím si, že to má cenu ještě více rozebírat, bylo by to naprosto k ničemu a kontraproduktivní. Jak Pegas sám napsal, ostatní jen mlčeli a třeba se i styděli. Další kritikou se již nic nezlepší a nevyřeší. Je potřeba zajistit, aby ti co tomuto sportu věnovali nějaký svůj čas a práci a dnes jsou z toho znechuceni, dostali znovu chuť a zájem.

Myslím si, že čas bojů a šarvátek je za námi, udělali jsme první krůčky na mezinárodním poli a máme před sebou ještě obrovský kus práce, dlouhou cestu. Nemyslím si, že bychom se měli orientovat na US organizace co se soutěží týče. Je to jen národní úroveň, mají naprosto odlišné a pro nás navždy nedostupné podmínky. I amíci se organizují mezinárodně. Jediná mezinárodní RimFireBR organizace na evropské úrovni je zatím UKBR22.
Cílem by mělo být, aby se na všech soutěžích střílelo za takových podmínek, aby se dosažené mohly posílat s čistým svědomím do mezinárodního bodování. Nedosáhneme toho alibismem nebo hraní si na vlastním písečku.
Poučme se z posledních tří let a vezměme jako varování to co proběhlo během posledního měsíce.

 
 
soukromá zprávareagovat