Přihlášen: neznámý
přihlášení registrace uživatelé mailbox benchrest.cz
 
Témata

Sponzoři benchrest.cz

Výrobci BR vybavení
 
Téma - Liga  
 liga 
 


pegas08.10.2005 - 19:59:33
 
TRUCOVÁNÍ
ZÁSADNĚ A KATEGORICKY nesouhlasím se závodem neuveřejněným a nedohodnutým vůbec s nikým a ničím. Jelikož byl tento závod mimo a ještě se prolínal s jiným plánovaným závodem NEMŮŽE A NESMÍ být započítáván nikam jelikož to poškozuje závodníky s jejich umístěním a ohodnocením. Nemohu tomu uvěřit co napsal admin.,že mocní Ninger + Jiráček toto mohli vyprodukovat tu blbost co je napsaná. Jak mohou něco shvalovat,když tím poškozují nejen sebe,ale hlavně nás účastníky, když o Nás bez Nás rozhodují co ani v pravidlech není. Jestli někdo něco bojkotuje ze svého přesvědčení nebo za něco lepšího spravedlivějšího dobře,je to jeho věcí i jeho přívrženců tak ať si jede vlastní cestou,ale ještě mu tu cestu schvalovat pak v tom vidím jediné,že mu dáváte za pravdu kajete se a uznáváte jeho názor proti Vám vyřčený v poněkud hanlivých výrazech. Jestli je někdo s něčím nespokojený nemusí podléhat vlastním emocím ani být básníkem stačí regulérně podat protest. JESTLI TOTO NĚKDO ČTE MUSÍ BÝT PŘESVĚDČEN PO PŘEČTENÍ,ŽE JDE O LITERÁRNÍ ČLÁNKY MALÝCH KLUKŮ.............. .
Míra Peiker

 
 
soukromá zprávareagovat  
 

admin08.10.2005 - 20:16:25
 
RE: TRUCOVÁNÍ
TO: pegas
Ahoj Mirku,

myslím, že jsi tak úplně nepochopil co jsem v článku napsal. Možná jsem to napsal špatně, takže se to pokusím vysvětlit.

"Truc závod" se nikam nezapočítává. Ten si udělal Zdeněk, pozval si tam několik lidí a mě jen požádal o zveřejnění výsledků. Vzhledem k tomu, že se starám o server, který by měl postihovat veškeré dění týkající se benchrestové střelby, povznesl jsem se nad to co se mě netýká (tedy odstoupení některých lidí z ligy) a výsledky z této soutěže jsem zařadil do ostatních soutěží. To znamená, že nejsou do hodnocení Středočeské ligy a tím pádem ani do hodnocení benchrest.cz započítávány.

Co se týká Láďi Ningera a Jirky Jiráčka, je to takhle:
Soutěž která se bude konat 16.10. v Josefově dole byla naplánována jako jedna ze seriálu soutěží Středočaské oblastní ligy a to, že se Zdeněk Jeřábek rozhodl přejmenovat ji na Velkou cenu na tom nic nemění. Proto bude tento (a ne Zdeňkův "truc závod") započítáván do Středočeské oblastní ligy tak, jak bylo na začátku sezóny stanoveno v propozicích.

Mohu říct, žepokud by po mě někdo chtěl "truc závod" nebo jiný neplánovaný a v podstatě neoficiální závod kamkoliv započítávat, rozhodně by u mě nepochodil.

 
 
soukromá zprávareagovat  
 

Shiva08.10.2005 - 22:27:15
 
RE: TRUCOVÁNÍ
TO: pegas
Ahoj Mirku,
Myslím, že z tvé strany došlo k nepochopení a neporozumnění. Co napsal Admin (Pavel) je naprosto korektní. Divím se jen, že si vůbec můžeš myslet, že bych s něčím takovým souhlasil. Opravdu mě překvapuješ. Možná, že budu opakovat to co napsal Pavel. ČMSJ (Kladno) liga, jako každý rok, vyhlásila 8 ligových soutěží (jednokolových, s vyjímkou MR). Střelnice Malý Újezd, Mladá Boleslav a Josefův Důl mají tzv. středočeskou oblastní ligu, která letos byla vyhlášena na všech třech střelnicích po 4 kolech = 12 kol. Vzhledem k tomu, že jsme se s Pavlem rozhodli udělat vlastní bodování (věřím, že je více vypovídající o schopnostech střelců) a snažili jsme se vytvořit systém, tak aby se odbourala výhoda domací střelnice. Chtěli jsme být nezávislí od obou soutěží, tak jsme zvolili určitá kritéria. Ta určují, kdo a za jakých okolností bude bodován v našem hodnocení. Jedno z kritérii je učastnit se na každé střelnici (Kladno, Mělník, MB, J. Důl) minimálně 2 soutěží + naší soutěže (Velvary). Tím, že nějaký kokot zruší svévolně něco co je stanoveno na začátku sezóny, a tím nabourá vše ostatní, nemůžem se zachovat stejně. Tímže Jeřábek rezignoval na nějakou funkci a zřekl se ligy, neznamená nic.
Já jsem ani nevěděl, že Jeřábek uděla truc match. Dozvěděl jsem se to později. Nemůžem prostě sebrat lidem, kteří spoléhají, že si mohou ještě opravit výsledek ev. doplnit chybějící závod z JD, tuto možnost. Takže jsme se dohodli na tom, že prostě liga (středočeská oblastní) zůstane zachovaná, tak jak byla naplánována. Zaštiťovat ji bude Jirka Jiráček (jedná se jen o jeden závod a kdo ho chce bojkotovat, tak mu to nemám určitě za zlé). Poslední ligový zavod i s vyhlášením jak ligových výsledků tak našeho bodování bude 30.10. Mělnik.
Myslím si, že kdybychom se zachovali jinak, tak by to nebylo fér. Moje první reakce byla stejná, serem na JD. Jenže když jsme to s Pavlem rozebírali, tak jsem došel k výše uvedenému závěru a věřím, že je správný. Nebudu přeci stejný kokot.
Původně jsem se k tomu nechtěl vůbec vracet. Ale teď mi to nedá. To co udělal Jeřábek (ikdyby měl 1000x pravdu, ale věřím, že nidko při těchto soutěžích úmyslně, ve svůj prospěch s výsledky, nemanipuloval. Jinak platí přísloví: Podle sebe soudím tebe), je maximálně neodpovědné a našemu sportu to uškodilo více než chyby rozhodčích.
Jak jsi správně napsal, rozhodčí ČSS nemá žádný hlas, žádné právo si osvojovat rozhodování soutěží BR.
V současné době je nejpřesnější střelecká disciplína, střelba BR. V této republice ji jako první začal střílet J. Kopťár s O. Breitkopfem. K vyhodnocování fullbore BR nezbytně patří znalost uhlové minuty (MOA=minute of angle) a vyhodnocování terčů v těchto jednotkách a to na středový soustřel. Oni totiž i terče pro 22BR z těchto rozměrů vycházejí. Pokud tohle někdo neví a rozhodčí I. tř. A164 tohle do nedávna nevěděl (hádal se se mnou do krve) nemá právo si přisvojovat výhradní právo rozhodovat a skórovat soutěže BR. Ať si rozhoduje - skóruje disciplíny, které spadají pod ČSS. BR disciplínám nerozumí. Jeho chování tento (vlastně jakýkoli jiný) sport, poškozuje.
Myslím si, že nemá cenu se dále rozepisovat na toto téma, můžem pokecat zítra ve Velvarech.
L. Ninger

 
 
soukromá zprávareagovat  
 

pegas09.10.2005 - 20:12:36
 
TRUCOVÁNÍ
Čau Láďo, děkuji za přesvědčivé vysvětlení,myslel jsem ,že už žádný závod než v Mělníku nebude. Takže se těším na příští neděli na boleslavský beerfest-pardon benchrest. pegas Peiker

 
 
soukromá zprávareagovat  
 

Shiva10.10.2005 - 23:52:44
 
Velká cena Josefův Důl
TO: pegas
Asi by bylo dobré vyzjistit jestli tu soutěž Jeřábek nezrušil. Ale počítám, že každá koruna dobrá :-) tak si myslím, že je to málo pravděpodobné. Ale uvědomuješ si, že budem muset střílet samé desítky tak aby i slepec po hmatu poznal, že to je desítka.
Naposled jsem slyšel výrok typu: "Počkejte až budete střílet u nás"
Jinak si mýslím, že Velvary byly docela pohodový závod a skvělá atmosféra (když pominu naše malé početní přehmaty). Ale přemíra snahy při kalibraci a rozhodování sporných zásahů na tom měla dost velkou zásluhu.
Určitě se to zlepší.
V neděli bude sranda. Docela se těším.

LN

 
 
soukromá zprávareagovat  
 

pegas13.10.2005 - 20:28:04
 
Josefof
Čau drazí,
myslím a těším se na srandu v Josefáči asi se tam v té jámě lvové neblejskneme možná se vyhrotí emoce,ale doufám,že rebelové od Lesní skály připraví důstojný závod. Závody ve Velvarech byly fajn je vidět,že jdou lidi k sobě a dobré jádro v našem společenství střelců much existuje. Po přečtení navrhovaných stanov jsem zajásal-jsou výstižná i pro drny jako já srozumitelná . Loučím se JÁ I nejlepší
držitel odznaku "250"

 
 
soukromá zprávareagovat  
 

qwer31.01.2006 - 21:43:47
 
REKAPITULACE 2005
Středočeská oblastní liga v benchrestu za rok 2005 – rekapitulace.

Dlouho jsem váhal se sdělením svých názorů k událostem, které vedly k rozkolu mezi jednotlivými střeleckými kluby a některými střelci. Po přečtení posledního článku Ládi Ningra (www.sniper.cz) již nemohu nečinně mlčet. Po několika dlouhých telefonických rozhovorech, ve kterých jsme vše, co se týká benchrestu, prodiskutovali, mně přišla dost nefér věta, kterou Láďa děkuje SSK Malý Újezd za dokončení oblastní ligy a záchranu před fiaskem.
Středočeskou oblastní ligu založily SSK Josefův Důl (MB), SSK Škoda (MB) a SSK Malý Újezd (ME). Založením této ligy jsme chtěli vytvořit konkurenční prostředí k lize pořádané ČMSJ na střelnici Halda u Vinařic.
Před začátkem sezóny 2005 se sešli zástupci z těchto výše uvedených klubů. Upřesnila se pravidla, byl schválen kalendář soutěží, za každý klub byli jmenováni hodnotící rozhodčí (po novu scorer) a sekretářem ligy byl zvolen Zdeněk Jeřábek (SSK Jos.Důl). Funkce sekretáře je ustavena pro správu výsledkových listin, podotýkám, že se jedná o originál v písemné formě a podepsaný hlavním rozhodčím.
Se střelci ČMSJ z Vinařic jsme po celou dobu vycházeli korektně a přátelsky. Nebyl jsem osobně několikrát spokojen s výkony rozhodčího Jardy Buršíka, který mi však vždy po mém „ozvání se“ vyhověl. Hodnotí-li rozhodčí sám, může se chyba a tím nedorozumění přihodit. Pro objektivitu musím ještě dodat, že jsem reklamoval výsledky i na jiných střelnicích. Začal jsem si uvědomovat, že bude nutné stanovit minimálně tříčlennou jury rozhodčích a o sporných zásazích hlasovat. Jde o to eliminovat nepřesnost lidského faktoru a výsledky hodnotit opravdu přesně.
Skutečně zaskočeni jsme byli, když na soutěži oblastní ligy v Malém Újezdě terče hodnotil Jarda Buršík, scorer z Vinařic. Bylo to proti pravidlům, nebyl v seznamu hodnotících rozhodčích dané ligy. Naše rozhodčí také nikdo nenominoval na soutěže ve Vinařicích. Tato situace se v průběhu sezóny několikrát opakovala. Vinu nedávám samotnému Jardovi Buršíkovi, ale pořadateli v Malém Újezdě. Proč nepočítal např.: místní Jirka Jiráček? Možná se bál odpovědnosti, když začala houstnout atmosféra. Raději v tom nechal p. Honzíka nebo najal J.Buršíka. Sekretář Z. Jeřábek na toto několikrát upozornil Jirku Jiráčka (SSK Malý Újezd), bohužel pokaždé bezvýsledně. Taktéž několik výsledkových listin z Malého Újezdu se nedostalo do rukou sekretáře ligy. Vrcholem byl incident, rovněž v Malém Újezdě, kdy byly po protestu ve dvou položkách vstřely dodatečně roztaženy. Všichni z našeho klubu včetně Zdeňka Jeřábka jsme přesvědčeni, že autorem této podlosti NENÍ Jarda Buršík!!! Zde je vidět, že oblastní liga utrpěla šrámy a začala se rozpadat už mnohem dříve, než si kdokoli z vás dokáže vůbec připustit. Vše pak logicky vygradovalo obsáhlými články na (www.benchrest.cz).
Tak co, Láďo Ningre, jsou Tvoje díky na pravém místě? S pozdravem,
Zdeněk Vtelenský

 
 
soukromá zprávareagovat  
 

Shiva13.02.2006 - 23:27:29
 
RE: REKAPITULACE 2005
TO: qwer
Ano, mé poděkování bylo na místě. Myslím, že jsem ti to vysvětlil po telefonu. Chtěl bych jen vyjasnit dvě věci. První je, že co bylo loni, je pro nás všechny věc uzavřená a nechci se tu vracet k něčemu co tento sport poškozuje.
Druhá věc, je pouze vysvětlení, proč si myslím, že bylo správné poděkovat.
Jestliže se kluby na něčem dohodnou, zorganizují, prezentuji to ostatním střelcům a nastartatují a to způsobem takovým, že to ovlivňuje dalších ca 20 střelců (né členů vašich klubů) tak nesete odpovědnost za to co jste začli vůči nám všem.
To, že že jste se nepohodli, začli "žabomyší" války je VÁŠ A JEN VÁŠ problém. Ten problém a jeho následky jste přenesli na nás ostatní tím, že jste zrušili vámi ohlášenou ligu způsobem, který nemá cenu už komentovat. Nechci tu predikovat co jste měli a jak jste si to měli vyřešit. Situace u vás je tzv. podebraná a vy (ty) berete věci moc osobně.
Po pravdě řečeno je mi úplně jedno kdo co porušil z vašich dohod. Slyšel jsem i druhou verzi, a jak říkám, je mi to jedno. Kdyby se druhá strana zachovala tak jako vy, tak by jsme my ostatni střelci byli poškození tím, že bychom nemohli zlepšit, doplnit, naše výsledky, které se započítavali do bodování tohoto servru a někteří by přišli o cenné body a tím i o možnost získání hodnotných cen.
Proto jsem vyjádřil poděkováni.
Kdyby každý organizátor choval po mých článcích jako vy, tak by dnes žádný BR neexistoval.

Jak říkám, tato kapitola je pro mne uzavřena.

Ladislav Ninger

 
 
soukromá zprávareagovat