Přihlášen: neznámý
přihlášení registrace uživatelé mailbox benchrest.cz
 
Témata

Sponzoři benchrest.cz

Výrobci BR vybavení
 
Téma - Liga  
 Opakování závodů 
 


Pepa203.08.2005 - 15:55:57
 
Opakování závodů
V poslední době se stalo dvakrát, že bylo pro údajnou nebo skutečnou (nechci nikomu sahat do svědomí) chybu v nástřelu povoleno závodníkům opakovat závod. Tento způsob řešení je dle mého názoru chybný. Jsme jen lidé, děláme chyby, ale za své chyby musíme nést zodpovědnost. Pokud špatně odstřílím terč, je to můj problém a ne nikoho jiného. Za sezonu je závodů dost abych měl možnost svoji chybu napravit.
Toto je můj názor a rád bych, aby se k němu vyjádřili ostatní. Pokud si najdete chvilku času, napište Váš názor.

 
 
soukromá zprávareagovat  
 

admin03.08.2005 - 21:58:23
 
RE: Opakování závodů
TO: Pepa2
S výše uvedeným názorem Pepy2 musím jednoznačně souhlasit. Jedná se podle mě o rozhodnutí, které nemá naprosto žádnou oporu v pravidlech a je naprosto bezprecedentní.

V zásadě se jedná o to, že pokud udělám jakoukoliv chybu jako třeba několik ran do jednoho terče, střelbu do cizího terče a podobně, mohu se začít dovolávat opakování závodu abych mohl svou chybu napravit. Je to jako kdyby Lance Armstrong na Tour de France upadl a organizátoři by mu umožnili opakovat etapu a naměřili mu nový čas nebo Kůrková oznámila že si špatně nastavila dioptr a dostala na mistrovství možnost ránu opravit.

Připadá vám to absurdní? Pořadatelům ligy asi ne.

Já jsem měl před časem problém se zbraní na který jsem přišel až při soutěži a ani mě nenapadlo žádat o opakování závodu. Jednou jsem si vylosoval stůl v dané rundě a tím je to dané. S pomocí některých přátel jsem závadu na zbrani alespoň provizorně opravil a ve zbytku časového limitu jem závod odstřílel.

Myslím, že takovýmto minimálně nestandardním postupem pořadatelů se všichni střelci mohou oprávněně cítit poškozeni.

Když se řešil první takovýto případ v Mladé Boleslavi, byl jsem na způsob řešení dotazován a tvrdil jsem, že podle mého názoru má dotyčný střelec nést následky své chyby. Poté však pořadatelé po diskuzích s některými dalšími přítomnými dospěli k názoru, že vyjímečně dovolí chybujícímu střelci svou chybu opravit. Dnes je vidět, že to bylo rozhodnutí chybné a pro další rozvoj malorážkového benchrestu velice nebezpečné.

 
 
soukromá zprávareagovat  
 

Pepu03.08.2005 - 22:25:00
 
podle me by opakovani zavodu mohlo vytvorit dost nebezpecny precedens pro ceskou ligu a jeji pravidla.

nestastnika bych nechal zavod odstrilet v dalsi runde, ALE bez moznosti na umisteni v zavode.

 
 
soukromá zprávareagovat  
 

Shiva04.08.2005 - 00:00:50
 
RE: Opakování závodů
TO: Pepa2
Musím přiznat, že jsem byl jedním z těch, kdo se v M. Boleslavi vyslovil proto, aby dotyčnému bylo umožněno opakovat závod. Dnes vidím, že to bylo špatné a upřimně mi to mrzí.
Úmysl byl naprosto nevinný. Závodník, který takto pochybil, byl nováček, který svými výsledky v podstatě nijak neovlivňuje (zatím) pořadí v první polovině výsledkové listiny. Bral jsem to jako povzbuzení/podporu dotyčného. K této úvaze mě vedla skutečnost, že dotyčný celou dobu trénoval na nove UKBR terče, kde jsou nástřelné terče vlevo. Bohužel na této soutěži, tyto terče nebyly a chybující střelec si prostě jako vždy nastřeloval vlevo dole. Taky moje reakce k dotyčnému byla ve smyslu: Vole, takhle si terč splete jen pako. Pochopitelně, není to žádná omluva. Jen se snažím vysvětlit proč jsem se vyjádřil pro možnost, v tomto případě, opakovat závod. Další pohnutka byla, že na zmiňovaném terči bylo opravdu několik ran a to jen v terči číslo 21 (první terč zleva v poslední - dolní řadě). Žádný další terč nebyl zasažen. Prostě byl vyloučen jakýkoli úmysl o získání jakékoli výhody. Dnes toho lituji, protože pravidla toto řeší naprosto jednoznačně. Opakování závodu prostě neexistuje. Buď soutěžící odstoupí nebo je diskvalifikován nebo se mu prostě započítá horší zásah v terči - 1 bod. Konec, vyřízeno. Nikdy by mě nenapadlo, že se to bude opakovat a to u podstatně zkušenějšího závodníka a stylem o kterém se dá dost polemizovat.
Doufám, že tento incident pomůže k sjednocení pravidel všeobecně. Ať už je to jasně vymezený čas na registraci a prezentaci, nebo hodnocení sporných (na kalibr) zásahů. Při sporných zásazích, kde si vyhodnocující rozhodčí není jist, prostě veme předem určené 3 rozhodčí (soutěžící) veme zásuvný kalibr a nechá je posoudit a rozhodnout. Na takto rozhodnutý zásah již není protest.
Optické porovnávací kalibry mě osobně nepřesvědčují. Naposled jsme se o tom dohadovali v JD a po použití zásuvného kalibru se ukázalo, že jsem přišel o bod. Pro mě je to celkem nepodstatné, ale z hlediska soutěže, pravidel a rozhodování je to důležitý faktor. Stále je slyšet, že ten a ten, tam a tam, někoho okradl o tolik a tolik bodů.
Myslím si, že je to jen výsledek toho, na co poukazuji již asi tři roky. Nejsme schopni přijmou hotová vyzkoušená pravidla a nejsme schopni si sjednotit ani to co vymyslíme.

 
 
soukromá zprávareagovat  
 

KaHa27.09.2005 - 14:01:32
 
RE: Opakování závodů
TO: Pepa2
Zcela souhlasím s uvedeným názorem. Mohu potvrdit, že tento postup nemá oporu ve "Všeobecných pravidlech", které vydala ČMSJ.

Karel HARTL

 
 
soukromá zprávareagovat